Nawigacja

Rok szkolny 2013/2014 Rok szkolny 2012/2013 Rok szkolny 2011/2012 Rok szkolny 2010/2011

Aktualności

Rok szkolny 2013/2014

 

   

 

   29 kwietnia w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie z klasy III wspólnie z wych. mgr Ewą Fronczyk przygotowali ciekawy program słowno – muzyczny. Wszyscy przenieśliśmy się do XVIII wieku dzięki pięknym strojom i rekwizytom. Uczniowie zatańczyli menueta i przedstawili krótką scenkę historyczną. Wychowawca klasy serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu historycznych strojów.

 

Zdjęcia

 

 

 

4 kwietnia 2014 roku w szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas młodszych: „Chwile z poezją”. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klasy I, 9 z klasy II i 9 z klasy III. Wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali się do recytacji, mieli piękne stroje i ciekawe rekwizyty. Komisja w składzie: mgr Małgorzata Kożuch, mgr Eulalia Stachowiak i mgr Ewa Fronczyk wyłoniła najlepszych recytatorów. I miejsca zajęli: Jakub Klimczyk z klasy I, Julita Gliszczyńska z klasy II oraz Joanna Pokrzyk z klasy III. Wyróżnienia otrzymali: Elżbieta Ferenc z klasy I, Amelia Balon z klasy II oraz Karolina Kożuch z klasy III. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

 

Zdjęcia

 

 

 

 

DNI OTWARTE

W dniu 28 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej we Włosienicy odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków, którzy w przyszłym roku szkolnym po raz pierwszy zawitają w progi naszej szkoły. Była to dla nich świetna okazja do poznania budynku szkoły,  poszczególnych sal lekcyjnych oraz nauczycieli. Młodzi kandydaci przyszli z rodzicami, którzy również zdobyli cenne dla siebie informacje.

Dzień Otwarty  rozpoczęła powitaniem Pani Dyrektor – Cecylia Stokłosa, która powitała przybyłych. Następnie przedszkolaki udały się na zwiedzanie szkoły i  przygotowane przez nauczycieli atrakcje. Rozpoczęto od konkurencji sportowych w sali gimnastycznej prowadzonych przez panie: mgr Magdalenę Gałuszka i mgr Joannę Krzemień.  W sali matematyczno- przyrodniczej pod opieką mgr Renaty Rodak i mgr Haliny Guzdek dzieci miały okazję zapoznać się dzięki  magicznym okularom ze światem trójwymiarowym, układały tangramy oraz budowle z klocków. Oglądały także różne próbki pod mikroskopem. Panie mgr Ewa Fronczyk oraz mgr Małgorzata Kożuch przygotowały dla dzieci gry dydaktyczne, doświadczenie z papierowymi kwiatkami oraz zajęcia  z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. W kolejnej z sal pod kierunkiem mgr Beaty Kuczkowskiej i mgr Eweliny Stachury dzieci miały możliwość wykonania ozdób wielkanocnych – np. kolorowego jajeczka z wiosennymi motywami. W ramach Dnia Otwartego odbyły się również zajęcia propagujące naukę języków obcych prowadzone przez panie: mgr Dominikę Chowaniec oraz mgr Eulalię Stachowiak. Wykorzystanie tablicy interaktywnej oraz gier i zabaw dydaktycznych przekonały przyszłych uczniów, że języka obcego można uczyć się w sposób przyjemny, interesujący i efektywny.  

Wszyscy przybyli goście (zarówno dzieci , jak i rodzice)  chetnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach,  za co otrzymali różnorodne upominki. Szkoła zrobiła wrażenie na przybyłych swoją nowoczesnością i ciekawym podejściem do nauki. Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem i był udany o czym świadczy fakt, że dzieci nie chciały wracać do domu.

 

 

Zdjęcia

 

 

OGÓLNOPOLSKA AKCJA MINISTA EDUKACJI NARODOWEJ

"ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"

ORGANIZOWANA W RAMACH ROKU SZKOŁY W RUCHU

 

 

 

ODBLASKOWA SZKOŁA

Konkurs „Odblaskowa Szkoła” został zainaugurowany spotkaniem z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego, który odpowiadał na pytania uczniów dotyczące przepisów ruchu drogowego. Pan policjant poinformował, że dzieci do 15 roku życia muszą nosić elementy odblaskowe. Wpływa to na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Piesi są wtedy bardziej widoczni na drodze.

Pani Ewa Fronczyk z uczniami klasy III przygotowała program artystyczny propagujący noszenie różnych elementów odblaskowych, a w szczególności kamizelek odblaskowych. Refren piosenki „Znaczki odblaskowe” zaśpiewała cała szkoła. Uczeń kl. VI Witold Mondry zaprezentował prawidłowy strój rowerzysty i wyposażenie roweru zawierające elementy odblaskowe. Następnie uczniowie wspólnie z nauczycielami i pracownikami szkoły oglądali ciekawe prace plastyczne uczniów klas I – VI dotyczące akcji „Odblaskowa Szkoła”.

Ponadto w klasach IV - VI przeprowadzono konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w "Odblakowej dyskotece". W "Kolorowym dniu" prezentowali wszystkie elementy odblaskowe: kamizelki, kurtki, plecaki, zawieszki, opaski odblaskowe. Klasa V a i V b przygotowała transparenty, które zostały zaprezentowane podczas "odblaskowego przemarszu" po ulicach Włosienicy. Wszyscy uczniowie obejrzeli film "Bezpieczna droga z radami Spongeboba" i śpiewali piosenkę "Przepisowy ruch drogowy". W czasie trwania konkursu wszyscy uczniowie szkoły nosili elementy odblaskowe, aby być bardziej bezpieczni w ruchu drogowym. Do akcji włączyli sie rodzice, którzy wyposażyli dzieci w odblaski. Najlepsze prace we wszystkich konkursach zastały nagrodzone.

 

 

 

 

 

Zdjęcia

 

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

 

Zdjęcia

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

 

 

Zdjęcia

 

 

DOŻYNKI

 

31 sierpnia po uroczystej mszy,  uczestnicy dożynek we Włosienicy  przeszli  w kierunku remizy, na terenie której odbyła się główna część imprezy. 

Tegoroczne dożynki zostały zorganizowane przez sołtysa Włosienicy Władysława Zalińskiego, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Koło Emerytów i Rencistów, Uniwersytet Każdego Wieku, Ochotniczą Straż Pożarną i Kółko Rolnicze. Znaczący udział w dożynkach miały też dzieci i młodzież z przedszkola,  naszej szkoły oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W części artystycznej zaprezentowali oni mieszkankę tradycji z nowoczesnością. Były skecze kabaretowe, układy taneczne i piosenki.

Dekoracje bram oraz prezenty dla zaproszonych gości przygotował Uniwersytet Każdego Wieku. Wieńce i kłóska wykonały panie z KGW, natomiast wystrój estrady oraz dekoracje stołów to zasługa członków Koła Emerytów i Rencistów.

Gospodarzami tegorocznych dożynek we Włosienicy byli młodzi rolnicy – państwo Anna i Bogdan Baścikowie, gospodarujący na, bagatela, 70 hektarach! Poza uprawą zbóż prowadzą także hodowlę bydła opasowego.

 

Zdjęcia

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Suskiego we Włosienicy
    ul. Józefa Suskiego 53
    32-642 Włosienica
  • (+33)842 29 00

Galeria zdjęć